Hero Arena Forum

Forum najlepszej gry przeglądarkowej - heroarena.pl

Nie jesteś zalogowany na forum. Aby się zalogować użyj loginu i hasła z gry lub jeśli jeszcze nie masz wygenerowanego konta wejdź w zakładkę (Konto > Edycja) i kliknij "generuj konto na forum".

#1 2017-11-01 08:41:45

Bloodeq
Doświadczony Gracz
Data rejestracji: 2016-11-05
Liczba postów: 217

Zmiana właściwości ataków.

hej, dzisiaj leci skarga.
Nie pierwszy raz ktoś zmienia działanie ataku, nie pisząc nic w update, nowościach czy gdziekolwiek skąd taka a nie inna decyzja.

https://dbarena.pl/samouczek/specjalne-atak/3009
Holstein Shock

Wcześniej działał cały czas, wyłączając każdy ze stanów po max jednej rundzie. Teraz atak ten trwa tylko 3 rundy...
Jak to działało wcześniej? Włączamy holstein, i jak otrzymujemy ogłuszenie, paraliż i inne, to on miał szanse zadziałać podczas 1 rundy, a po wykonaniu ataku w siebie/lub przerwie po paraliżu, zostawał on wyłączony. Aktualnie atak działa tak samo, ale trwa tylko 3 tury i dodatkowo NADAL omija jedną kolejkę...

Czyli jak to działa w praktyce? Przeciwnik rzuca open veins w rundzie 5, a my holostein w drugiej. Więc tracimy najmniej 20% każdej statystyki, w turze 5/6/7/8/9/ tracimy po 2%, a w 10/11/12* -po 4% ponieważ mamy mocne krwawienie... Ale to nie wszystko. Wszystkie pułapki, ogłuszenia, będą nas 'niszczyć' w drugiej rundzie, a my nic na to nie poradzimy...

I teraz pytanie, skąd taki nerf? Z NAJLEPSZEGO skila obronnego, stał on się NAJGORSZY. Żaden OP wojownik nie ma tego ataku, sami średni/słabi nameczanie i ten nowy sayanin, który specjalnie dostał ten atak. Żaden z tych wojowników aktualnie nie jest w TOPce.

*zależy od szybkości wojowników, te procenty mogą zostać zniwelowane, ale nie muszą.

Co mam nadzieję zyskać tym wątkiem?
1. Podczas każdego UPDATE ataków będzie oficjalny news, dlaczego taki a nie inny.
2. Przywrócenia dawnego holstein'a, albo zboostowanie go do działania przez np. 6 tur, bo w aktualnej formie jest on praktycznie bezużyteczny.

Nick w grze:
Sanex, aktualnie Jaren

#2 2017-11-01 09:27:04

Grand
Doświadczony Gracz
Data rejestracji: 2017-01-14
Liczba postów: 211

Odp: Zmiana właściwości ataków.

Nie wiem jak ten atak działał wcześniej ale nieinformowanie graczy o zmianach w atakach jest dla mnie niezrozumiałe...

#3 2017-11-01 11:02:09

Saiyans
Doświadczony Gracz
Data rejestracji: 2017-02-23
Liczba postów: 287

Moim zdaniem pule ataków wojów eventowych dupy nie ukrwają skoro są to wojownicy trudno dostepni dobrze by było aby byli że ścisłego topu , dodaloby to im wartości jak i chęci posiadania u ludzi. Może z 2 coś tam da się sklepac.. ( nie mówię o przyrostach tylko atakach)

#4 2017-11-01 11:13:53

Opa_Apo
Doświadczony Gracz
Data rejestracji: 2016-11-13
Liczba postów: 223

Też mi się to nie podoba. Expiłem wojownika, który opiera się na tym ataku, nie ma żadnego heala, albo spętania. Teraz ma 95lvl i mogę sobię to w .... wsadzić.

Ostatnio edytowany przez Opa_Apo (2017-11-01 11:14:15)

#5 2017-11-01 16:51:29

Ashr0n
Gracz
Data rejestracji: 2017-10-17
Liczba postów: 11

Że nu ła

a genki dama nadal jest nie grywalna big_smile ? Ja nie wiem co się dzieje z atakami tak samo po 3 miesięcznej przerwie. Jakieś informacje co zostało zmienione w ataku to bardzo istotna sprawa. Można komuś popsuć plany/aktualnie robionego wojownika i to naprawdę odpycha od gry. Bo inaczej co tydzień trzeba sprawdzać ataki czy coś przypadkiem nie zostało zmienione a nikt na to ochoty nie ma. Dodać do ataków dokładniejsze opisy co ile i dlaczego + changelogi. Gra już ma ponad rok i nadal nie wiadomo jak powinny działać te ataki big_smile ?

#6 2017-11-01 17:27:14

Bloodeq
Doświadczony Gracz

genki nadal nie grywalna. Skasowałem ją...

Tu już nawet nie chodzi o to, jak atak powinien działać według opisu, ale całkowitą zmianę działania skilla...

Nick w grze:
Sanex, aktualnie Jaren

#7 2017-11-01 22:41:19

Idol
Doświadczony Gracz
Data rejestracji: 2016-11-16
Liczba postów: 122

Podpisuje się , holstein dostał zbyt mocnego nerfa, dobrym rozwiązaniem byłoby o ile nie przywrócenie jego działania to jego wzmocnienie no i zmiany tego typu changelog obowiązkowo.

#8 2017-11-06 23:44:15

plejus
Administrator
Data rejestracji: 2016-08-07
Liczba postów: 1,206

Taka informacja do wszystkich panów powyżej - nie było żadnej zmiany ataków od dodania ataków ze spętaniem, tymbardziej nie było zmiany ataku Holstein Shock i nigdy nie było zmian działania ataków bez żadnej informacji o tym, większość skarg dotycząca zmian ataków wynikała po prostu z tego że ktoś źle rozumiał jego działanie albo był jakiś błąd który powodował że atak nie działał poprawnie jeżeli wojownik był pod wpływem pewnego stanu. Proszę zatem o raporty gdzie atak działa nieprawidłowo według panów po tym tak zwanym nerfie oraz raporty gdzie działał prawidłowo.

Ataki nie były ruszane od nie pamiętam kiedy, dlatego się zastanawiam czy serio się gdzieś wkradł błąd czy po prostu jedna osoba napisała post z reszta dla zasady ciśnie po grze.

Dodatkowo sytuacja bardzo podobna do te z Genki Damy, gdzie pomimo rozmowy odbytej z graczem Bloodeq kilka tygodni przed jego postem na forum o rzekomym nie działaniu tego ataku tłumaczyłem mu jak powinno to działać i jak to wygląda. Tutaj sprawa ma się podobnie, rozmawialiśmy o tym 2 miesiące temu przy wprowadzaniu spętania i Holstein Shock został można powiedzieć że ulepszony a nie znerfiony:

h_1510008828_6194129_cc6a479855.png

h_1510008945_5348882_8f5db76456.png

#9 2017-11-07 09:58:02

Bloodeq
Doświadczony Gracz

@podwójny, patrzcie niżej

Ostatnio edytowany przez Bloodeq (2017-11-07 10:09:39)

Nick w grze:
Sanex, aktualnie Jaren

#10 2017-11-07 10:02:49

Bloodeq
Doświadczony Gracz

Na dowód oto screen z google cached:
http://s2.ifotos.pl/img/bugjpg_qxprxah.jpg

Nie wiem kto, czemu i kiedy go zmienił, ale tak jak widzisz został on zmieniony. I jestem prawie pewien, że po tym jak weszło spętanie - chociaż na to dowodu nie mam. Wydaje mi się, że jak pisaliśmy wówczas mój wojownik cały czas wychodził ze stanów, a nie tylko przez 3 rundy. Ale zaraz poszukam raportów.

http://web.archive.org/web/201702090628 … ty/lisatak

Ostatnio edytowany przez Bloodeq (2017-11-07 10:10:43)

Nick w grze:
Sanex, aktualnie Jaren

#11 2017-11-07 10:23:38

Bloodeq
Doświadczony Gracz

Znalazłem raporty!

Pleju jak Ci reportowałem ten atak, to już wtedy działał on tak jak sugeruje teraz opis. Jak na to patrzę, to mój report dotyczył tego, że on nie wyłącza należycie krwawienia i zamrażania. Ale nie skapłem się, w ogóle tego nie powiązałem, że po prostu ten atak nie działa rónież po 3 ciej rundzie, co widać na tych raportach:

https://dbarena.pl/walka/raporty/podglad/427379

Gdyby w dniu kiedy do Ciebie pisałem był opis, że atak trwa maksymalnie 3 rundy to pewnie pisałbym z pytaniem skąd nerf, a nie reportował, że atak nie działa poprawnie. Dlatego jeszcze bardziej wydaje mi się, że atak ktoś zmienił (może jak weszło spętanie?), a dopiero niedawno dał update opisu.

Ja średnio co event/ligę przeglądam wszystkie ataki. Jasne, że mogę się mylić jeżeli chodzi o termin uaktualnienia opisu, ale tak jak widzisz, holstein jakiś czas temu nawet w opisie 'pomocy gracza' brzmiał tak, jak niektórzy go zapamiętali.

Ostatnio edytowany przez Bloodeq (2017-11-07 12:36:23)

Nick w grze:
Sanex, aktualnie Jaren

#12 2017-11-07 21:59:38

plejus
Administrator

I wszystko się wyjaśniło, gracz zadał mi pytanie po którym po prostu UZUPEŁNIŁEM INFORMACJE o ataku a nie go ZNERFIŁEM. Atak od zawsze działał tak samo i jak zwykle padły tylko oskarżenia. Załączam zrzut rozmowy z dnia w którym informacja została uzupełniona.

h_1510088059_7962741_cc7a30c39d.png

Atak działa dokładnie tak samo przez cały czas odkąd istnieje, na początku września został wręcz ulepszony (tak jak wynika z naszej rozmowy, postarałem się przyspieszyć jego działanie), został rozwinięty jedynie jego opis o brakującą informację.

Na przyszłość polecam wszystkim krytykom najpierw sprawdzanie źródeł informacji zanim się wyrazi oburzenie. Po to est forum, pytania itp żeby wszelkie wątpliwości rozwiewać a nie od razu na sobie wieszać psy. W grze co miesiąc dochodzą dziesiątki nowych opisów i zmian, niestety nie da się wszystkiego zrobić naraz i dlatego krok po kroku brakujące informacje są uzupełniane.

Co do Genki damy to chyba nie muszę po raz kolejny przypominać że atak działa tak samo od samego początku gry i nigdy nie było z nim żadnego błedu bo tak ma właśnie działać, a to że nie sprawdza się w lidze przeciwko innym graczom to nie oznacza że jest "zbugowany"

#13 2017-11-15 10:10:22

Opa_Apo
Doświadczony Gracz
Data rejestracji: 2016-11-13
Liczba postów: 223

plejus napisał/a:

Na przyszłość polecam wszystkim krytykom najpierw sprawdzanie źródeł informacji zanim się wyrazi oburzenie. Po to est forum, pytania itp żeby wszelkie wątpliwości rozwiewać a nie od razu na sobie wieszać psy. W grze co miesiąc dochodzą dziesiątki nowych opisów i zmian, niestety nie da się wszystkiego zrobić naraz i dlatego krok po kroku brakujące informacje są uzupełniane.

Nie ma jak to obrócić kota ogonem i zwalić winę na nas. "Polecam sprawdzanie źródeł"? Tylko, że my sprawdziliśmy źródło, którym dla nas jest samouczek, a Sanex Ci udowodnił, że opis wcześniej brzmiał inaczej. Skoro tam nie ma informacji, to nie możemy tego wiedzieć. Co my? Jasnowidze jesteśmy? Jasne możnaby było testować różne ustawienia ataków, GDYBY WOJOWNIK ICH NIE ZAPOMINAŁ. Było już o to proszone kilka razy, a tak co? Mam stracić TMa, albo atak z poprzedniej formy, tylko po to żeby testować atak, którego nie jestem pewien?

Parafrazując: na przyszłość polecam wszystkim twórcom wypuszczać dopracowane elementy, a nie na odwal byle było, a potem się poprawi. Jestem pewien, że tu mam poparcie wielu. Wiem, że błędów i przeoczeń nie da się uniknąć, ale z Twojej wypowiedzi wynika, że z premedytacją upubliczniasz nieukończone elementy. Ewentualnie starczyła by mi odpowiedź w stylu "Tak, zmieniłem opis, bo atak działa inaczej, ale zapomniałem to napisać w opisie". I nikt tu psów nie wiesza, tylko kulturalna skarga bez wyzwisk. Jak za każdym razem masz się czuć zaatakowany, to może lepiej zamknąć dział "Skargi"?

#14 2017-11-19 19:24:56

plejus
Administrator

Tylko, że my sprawdziliśmy źródło, którym dla nas jest samouczek, a Sanex Ci udowodnił, że opis wcześniej brzmiał inaczej. Skoro tam nie ma informacji, to nie możemy tego wiedzieć.

tak? w samouczku było napisane że atak działa cały czas? bo to widze w waszych wypowiedziach jak mówicie że atak działał cały czas a teraz go znerfiłem bo już tak nie działa. Skoro to była dla was wyrocznia to dlaczego nie zapytaliście o jego czas działania albo chociaż nie zapytaliście jak było wcześniej tylko wydaliście wyrok że psuje wam ataki i wojowników?

Właśnie w samouczku brakowało o tym informacji i ją uzupełniłem. I tak z działu skargi będą przenoszone wpisy takie jak ten do innego działu.

A Twoją wypowiedź mogę równie dobrze porównać do takiej sytuacji.

Masz sklep.

1. Sprzedajesz baterie
2. Ludzie je kupują
3. Baterie wyczerpują się po czasie
4. Jedna z osób pyta po jakim czasie baterie się rozładowują
5. Zauważasz że nie podałeś tej informacji na opakowaniu
6. Dodajesz informację o żywotności baterii
7. Kilku klientów (w sumie to tych samych przy każdej możliwej okazji kiedy coś jest nie po ich myśli), protestują pod Twoim sklepem odstraszając innych klientów za to że popsułeś ich zakupione baterie bo WCZEŚNIEJ ONE DZIAŁAŁY CAŁY CZAS a teraz mają ograniczoną żywotność
8. Tłumaczysz im że nie działały cały czas tylko dopisałeś informację o żywotności i nic poza tym
9. Oni to mają gdzieś bo się sugerowali tym co było wcześniej MIMO ŻE WCZEŚNIEJ NIE BYŁO INFORMACJI że bateria działają cały czas

Stopka

Forum oparte na FluxBB